លោកឧកញ៉ា ជា ធីឡាយ អគ្គនាយក អ៊ិន ធី ស៊ី គ្រុប
លោក ឃឹម ផុន ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិ អ៊ិន ធី ស៊ី គ្រុប
លោក ស៊ី វណ្ណា ប្រធានគ្រប់គ្រងសាលាញូវតុនធីឡាយ និងសាលារៀនប្រ៊ិជតុន
ថ្នាក់ដឹកនាំ អ៊ិន ធី ស៊ីគ្រុប និង ថ្នាក់ដឹកនាំសាលារៀនសុវណ្ណភូមិ លោកគ្រូ-អ្នកគ្រូ និងអាណាព្យាបាលសិស្ស និងសិស្សានុសិស្សទាំងអស់។
លោកឧកញ៉ា ជាធីឡាយ អគ្គនាយក អ៊ិន ធី ស៊ី គ្រុប បានមានប្រសាសន៍ក្នុងឱកាសនោះថា វត្ថុមួយដ៏មានតម្លៃបំផុតដែលយើងទាំងអស់គ្នាអាចផ្តល់ទៅឲ្យបុត្រធីតារបស់យើងបាននោះគឺជាការអប់រំដ៏ល្អ។ នៅសាលារៀនសុវណ្ណភូមិ សិស្សានុសិស្សទាំងអស់ មិនត្រឹមតែទទួលបាននូវចំណេះវិជ្ជាដ៏ ថ្លៃថ្លាតែមួយមុខប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែពួកគេថែមទាំងទទួលបាននូវការអប់រំអំពី សុជីវធម៌ សីលធម៌ ការគោរព ការឲ្យតម្លៃគ្នាទៅវិញទៅមក និងជំនាញផ្សេងៗទៀតដូចជា បច្ចេកវិទ្យាកុំព្យូទ័រ សិល្បៈ កីឡា ភាពជាអ្នកដឹកនាំ និងគុណធម៌នៅក្នុងសង្គម ដែលយើងទាំងអស់គ្នាបានគិតហើយថា វាគឺជាគុណវុឌ្ឍិ ជាការងារដ៏សំខាន់បំផុតសម្រាប់ក្មួយៗនៅពេលអនាគត។ ដើម្បីឆ្លើយតបទៅនឹងទំនុកចិត្តរបស់សិស្សានុសិស្ស និងអស់លោក-លោកស្រី ដែលជាមាតា-បិតា អាណាព្យាបាលសិស្សទាំងអស់ របស់សាលារៀនសុវណ្ណភូមិ ថ្នាក់ដឹកនាំសាលា លោកគ្រូ-អ្នកគ្រូ បុគ្គលិកគ្រប់ផ្នែកទាំងអស់ជាកំលាំង ចលករ មួយយ៉ាងសំខាន់សម្រាប់ការអភិវឌ្ឍធនធានមនុស្ស ដូច្នេះ លោកគ្រូ-អ្នកគ្រូ ត្រូវមានចំណេះដឹងខ្ពស់ ជំនាញច្បាស់លាស់ និងមានសមត្ថភាពគ្រប់គ្រាន់ ហើយខិតខំប្រឹងប្រែង និងយកចិត្តទុកដាក់ ផ្តល់នូវចំណេះដឹងជាមួយនឹងការអប់រំ ឲ្យអស់កម្លាំងកាយចិត្ត ប្រាជ្ញា សមត្ថភាព ដើម្បីផ្តល់ជូននូវសេវាកម្មអប់រំ ប្រកបដោយគុណភាពដល់ក្មួយៗ។ ទន្ទឹមនឹងនេះដែរ លោកឧកញ៉ាផ្តាំជូនដល់ក្មួយៗសិស្សានុសិស្សទាំងអស់ ឲ្យខិតខំរៀនសូត្រ បង្កើនផ្នែកបញ្ញាស្មារតី ផ្នត់គំនិត និងអត្តចរិតឲ្យមានភាពថ្លៃថ្នូរ ឲ្យក្លាយជាកលបុត្រឆ្នើម សមជាពលរដ្ឋល្អ ដើម្បីសាងកិត្តិយសជូនក្រុមគ្រួសារ និងប្រទេសជាតិនាពេលអនាគត។
ក្នុងឱកាសនោះដែរលោក ឃឹម ផុន នាយកប្រតិបត្តិ នៃអ៊ិនធីស៊ីគ្រុបមានប្រសាសន៍ថានេះគឺជាឆ្នាំទី៦ហើយ ដែលសាលារៀនសុវណ្ណភូមិបានរៀបចំពិធីបើក បវេសនកាលឆ្នាំសិក្សាថ្មីជារៀងរាល់ឆ្នាំ ហើយសម្រាប់លទ្ធផលរបស់សិស្សានុសិស្សដែលប្រឡងមធ្យមសិក្សាបឋមភូមិថ្មីៗនេះគឺជាប់ ៩៥% ដែលជាលទ្ធផលគួរឲ្យកោតសរសើរ។ ការរៀបចំពិធីបើកបវេសនកាលឆ្នាំសិក្សាថ្មីនេះ ក្នុងគោលបំណងដើម្បីផ្សព្វផ្សាយពត៌មានស្តីអំពីការសិក្សា ជូនដល់មាតាបិតានិងអាណាព្យាបាលសិស្សគ្រប់រូប ដែលមានកូនគ្រប់អាយុត្រូវចូលសាលាក្នុងកំរិត មត្តេយ្យសិក្សា និងកំរិតបឋមសិក្សា។ ការបញ្ជូនកូនទៅសាលាអោយត្រូវទៅតាមអាយុ (៣ឆ្នាំចូលថ្នាក់មត្តេយ្យ និង៦ឆ្នាំថ្នាក់ទី១) គឺជាចំណុចចាប់ផ្តើមមួយដ៏ត្រឹមត្រូវ និងប្រសើរបំផុតដើម្បីអោយបុត្រធីតារបស់ អស់លោក-លោក ស្រី មានមូលដ្ឋានគ្រឹះរឹងមាំក្នុងការចាប់យកនូវចំណេះដឹងពីលោកគ្រូ-អ្នកគ្រូ ការផ្សាំខ្លួនជាមួយមិត្តភក្តិ និងការចេះបត់បែន ទៅតាមបរិយាកាសទូទៅនៅក្នុងសាលារៀន ជាពិសេសដើម្បីជាទុនដ៏រឹងមាំ សំរាប់ពួកគាត់បន្តការសិក្សាក្នុងកំរិតមធ្យមសិក្សា និងកំរិតឧត្តមសិក្សានាពេលអនាគត។